Bones notícies sobre la construcció de l’edifici de l’escola

compromis-1

Benvolgudes famílies,

comencem el curs amb bones notícies!

Avui mateix l’alcaldessa de l’Hospitalet s’ha posat en contacte amb la presidenta de l’AFA per informar-la dels compromisos a que han arribat el Departament d’Ensenyament i l’Ajuntament de l’Hospitalet.

Pel que fa a la nostra escola hi ha el compromís d’encarregar la redacció del projecte de l’edifici l’any 2017. El calendari previst és doncs: gener 2017 redacció projecte, posteriorment hi hauria la licitació i l’inici d’obres està previst per finals de 2018, principis de 2019.

La Junta de l’AFA vol agrair a totes les famílies, que des dels inicis de l’escola, han participat activament en la creació de la nostra comunitat educativa i en les reivindicacions per una escola de qualitat. Agraïm també la tasca feta per les anteriors juntes de l’AFA així com la lluita incansable de la Xarxa Groga de LH.

Junta AFA Paco Candel

You may also like...

1 Response

  1. Rubén ha dit:

    Molt bona noticia! Ara hem de seguir lluitant fins a veure finalitzada la nova escola. Hem de pressionar les administracions per a que el procés no es dilati molt en el temps.
    Moltes gràcies a les famílies de l’escola que tant heu lluitat, i un monument per a la Xarxa Groga de L’H, que té la construcció de l’edifici de la nostra escola entre les seves prioritats.

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies