INFORMACIÓ SOBRE L’ESTAT DE LA CONSTRUCCIÓ DE LA NOVA ESCOLA

⚠️Benvolgudes famílies!!! 🌞
📌Aquest document és un recull de quins han estat els moviments que hem realitzat a Volem Créixer des de finals d’any, quins resultats hem obtingut i en quin punt ens trobem actualment respecte la construcció de la nostra escola.

QUE HEM FET
🔹El mes de novembre vam començar construint i penjant les pancartes que envolten l’escola, i la jornada de pintar el mur i grafitejar les portes del costat de la porta principal.
🔸Seguidament vam començar una ronda de trobades amb mitjans de comunicació i vam aparèixer en més d’una dotzena de mitjans entre medis digitals📳, premsa escrita📰, televisió📺 i radio📻.
🔹A mitjans de desembre, vam començar un seguit de reunions amb els responsables d’educació de diferents partits polítics del Parlament de Catalunya.

RESULTATS OBTINGUTS
🔹Com a resultat de la campanya mediàtica de la penjada de pancartes i pintada del mural, els mitjans de comunicació i les XXSS van començar a donar-nos visibilitat, facilitant-nos i possibilitant iniciar una campanya en premsa que va contribuir a afegir pressió als grups parlamentaris amb els que després ens vam reunir. Fruit d’aquestes trobades, vam generar l’interès per part del departament per “tancar l’afer Candel” ja que ens havíem convertit en un “tema” que sortia més a compte tancar que ignorar.
🔸Arrel d’aquestes trobades, vam generar un contacte directe amb les persones responsables del departament de les quals depenem per que es porti a terme la construcció de l’escola.
🔹En les posteriors setmanes, i sense que fóssim aliens, es va redactar una nova proposta de conveni regulador que, després d’alguna esmena, ha estat acceptat per ambdues parts (Generalitat i Ajuntament)


EN QUIN PUNT ENS TROBEM
🔹Actualment, el conveni ha estat signat per l’ajuntament i es troba en mans del departament, a l’espera de que el signi la Generalitat.

I DESPRÉS….
1️⃣Un cop el conveni entri en vigor, l’ajuntament iniciarà el concurs públic per a la licitació de les obres.
2️⃣Un cop es determini una empresa constructora com a guanyadora del concurs, i aquesta obtingui les llicències i permisos necessaris, s’iniciarà la construcció. Aquesta constarà de dues fases i no s’estima que hagi de superar els 18 mesos si no és per causa major.
3️⃣Si tot es troba al seu lloc i no sorgeixen més imprevistos, la construcció s’hauria d’iniciar als vols del mes de març del proper any.🤞🏻

💠Seguirem atentes a que es compleixin els tempos establerts i que es respectin els compromisos i condicions en les que s’ha de dur a terme la construcció i l’equipament de l’edifici de la nostra escola.
🌐Agraïm a totes les famílies que us mantingueu atentes als comunicats de seguiment que anireu rebent.

Moltes gràcies.

🖤💛Volem Créixer💛🖤
AFA Paco Candel

You may also like...

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies