Pintem l’Escola | AMPA Ernest Lluch L’H

cartel-lluch

Les parets parlen i reivindiquen la construcció de l’‪#‎escolaErnestLluch de‪#‎lHospitalet‬

Els companys/es de Openwalls Conference 2015 iContorno Urbano es sumem a la reivindiació de l’AMPA per exigir a la construcció de la nostra escola.

Des de Dilluns 26 d’octubre i fins el 7 de novembre estarem pintant les parets del pàrquing provisional on ha de construir-se l’escola amb diferents artistes de l’escena cultural catalana.

Mina Hamada, Zozen Bandido, Mohamed Lghacham iKWETS, acompanyats pels petits grans artistes de l’escola Ernest Lluch, els alumnes de 4rt que pintaran amb ells el 6 de novembre.

El dissabte 7 de Novembre el mural serà comunitari i estarà obert a tothom del barri que hi vulgui col·laborar. Tothom que ho vulgui podrà participar en la creació del nostre mural, i contribuirà amb el seu granet de sorra a la lluita per reivindicar la construcció de la nostra escola.

També juntament amb l’associació educativa Itaca Els Vents i el seu projecte ICI, l’Ajuntament de l’Hospitalet i la col·laboració de MONTANA COLORS i la Diputació de Barcelona farem possible una actuació artística i reivindicativa, que deixarà constància a les parets del pàrquing de la lluita de les famílies per una escola digna per als seus fills i filles.

US ESPEREM A TOTS!!!!

Comissió Acció Social

You may also like...

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies