COMENCEN LES PROSPECCIONS!!

Les famílies Candeleres estem contentes en rebre la visita de l’empresa Geotecnia que, durant els matins de tota aquesta setmana, estarà fent prospeccions al nostre solar per determinar quins fonaments seran necessaris per construir la nostra escola.

Una de les màquines perfora a 20 més de profunditat (com 6 pisos d’alçada) i extreu una mostra de totes les capes de terra, sorra, llim, grava… que formen el sòl que hi ha a la nostra escola. Amb aquesta informació es determina qui tipus de fonaments necessita l’edifici que es construirà més endavant. Les altres màquines perforen a 15 metres.

Les prospeccions duraran tota la setmana, tant a l’interior de l’escola com als seus voltants immediats

AFA Paco Candel 🌈

You may also like...

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies